Máte rádi dobré víno ? I v Plzni jsou nyní dostupná vynikající jihoafrická vína Robertson Winery v libovolném množství.


Pokud máte rádi kvalitní a přitom cenově dostupná vína, můžete si nyní dopřát jihoafrická vína Robertson Winery i v Plzni, stačí zavolat produktspecialistu Přemka Koleňáka na 774 832 823 nebo napsat na 1premek@seznam.cz a objednat. Odběr je možný osobně v Plzni - Lobzích, Rohová 22, případně naším rozvozem při objednání většího množství. Zásilkové služby bohužel u tohoto typu zboží neposkytujeme.

Specifikace : jihoafrická odrůdová vína od výrobce Robertson Winery, vinařská oblast Robertson, Jihoafrická republika

Víno se v Jižní Africe vyrábí již od poloviny 17. století, kdy holandští usedlíci vysadili vinice v Kapské provincii, což je dodnes centrum produkce vína. Je to oblast, kterou příroda obdarovala velmi příznivými faktory, jako jsou např. kopcovitý terén, dlouhá vegetační sezóna, žádné mrazy či pozdní deště a vynikající půdní složení. Donedávna se zde převážně vyráběla fortifikovaná vína a brandy, o čemž svědčí fakt, že již v roce 1800, se na londýnském trhu za slavné dezertní víno Muškát z Constantie pravidelně utržil slušný peníz. Dnes již vynikající jihoafrické víno na světových trzích nechybí. Bílá vína představují více než 80 % produkce. Téměř 30% z nich je vyrobeno z odrůdy Steen, jinak zvaná Chenin Blanc, jež se kromě jižní Afriky nachází exkluzivně jen v údolí řeky Loiry ve Francii. Pěstují se zde rovněž ušlechtilé francouzské odrůdy jako jsou Sauvignon, Chardonnay a modré kultivary Cabernet Sauvignon, Merlot a Shiraz.

Hlavní vinařské oblasti se nacházejí ve třech regionech: Coastal, Boberg a údolí řeky Breede. Jsou to oblasti Constantia, Stellenbosch a Paarl, včetně území nazývaného Franschhoek, kde se původně usadili Huguenoti vyhnaní z Francie, jejichž vliv na místním vinařství je znát dodnes. Dále oblasti Robertson, Swartland, Worcester, Swellendam, Tulbagh, Olifants River, Klein Karoo a další.